Kontaktinformation



Räddningschef, Henric Helander

- Föräldraledig till 1/9 2018

Telefon: 0532-172 96
E-post: Henric.Helander@amal.se


tf. Räddningschef, Patrik Appelgren

Ansvarig operativ verksamhet
Telefon: 0532-172 94
E-post: Patrik.Appelgren@amal.se

Stf. Räddningschef, Jonas Ericson

Ansvarig förebyggande verksamhet
Telefon: 0532-172 91
E-post: Jonas.Ericson@amal.se

Teknik, material och utbildningar, Niklas Fredriksson
Telefon: 0532-172 95
E-post:Niklas.Fredriksson@amal.se
Administration, Pernilla Sterner
Telefon: 0532-172 92
E-post:Pernilla.Sterner@amal.se
Pressnummer

Frågor från press i samband med olyckor och pågående insatser hänvisas till telefon 0532-172 82.

Brandstationen


Besöksadress: 

Nygårdsvägen 5

662 34 Åmål

 

Tel:0532-172 90

Raddningstjansten@amal.se

 

Brandstationen är normalt bemannad:
Måndag till fredag mellan 07.30-16.30.
Lunchstängt 12.00-13.00. 

 

Hitta till brandstationen, karta >>>

Sidan uppdaterades 2018-09-04

Synpunkter på sidan?