Kontakt

Alla förskolor i kommunen samlas under Verksamhet Förskola (VF)

   

Carina Lavén, Verksamhetschef/rektor, med ansvar för förskolorna
Örnäs, I ur och skur Björken och Fengersfors.
0532-171 33
carina.laven@amal.se 


Annika Gip, 
Rektor med ansvar för förskolorna Kristineberg, Nolby och Åsen.
0532-171 44
annika.gip@amal.se

Annika Svenske, Biträdande rektor med ansvar för förskolorna Eliseberg, Sveaparken och Tösse.
0532-171 13
annika.svenske@amal.se

Ann-Marie Erlandsson, Förskoleadministratör
0532-171 79
ann-marie.erlandsson@amal.se  


Anna-Karin Hvitt,
Förskoleadministratör. Handläggare för placering/avgifter. Vikariesamordnare.
0532-170 84
anna-karin.hvitt@amal.se


Gunilla Lundell
, Specialpedagog.
0532-174 98
gunilla.lundell@amal.se  


Karin Emricson, Talpedagog.
0532-173 34
karin.emricson@amal.se

Besöksadress: 
Verksamhet förskola
Paviljongen, Schölinsgatan 7



Sidan uppdaterades 2021-10-08

Synpunkter på sidan?